Preparaty ekologiczne kontra środki chemiczne

Ekologia jest obecnie zagadnieniem kluczowym oraz, czy tego chcemy, czy nie, naszym być albo nie być w dość krótkiej perspektywie czasowej. Trend ekologiczny promuje między innymi firma Biozym, od blisko dwudziestu lat dostarczająca na rynek takie produkty jak preparaty do oczyszczalni ekologicznych, płyny do mycia czy ekologiczne tabletki do zmywarek.

Bezsprzeczna przewaga ekologii

Częstym argumentem używanym przeciwko preparatom ekologicznym jest ich wysoka cena. Wielu ludzi woli kupić w markecie produkt chemiczny, niż zadać sobie trud sprawdzenia, ile na prawdę kosztuje ekologia. A jeżeli porównamy na przykład tabletki enzymatyczne Biozym i średniej jakości chemiczne produkty znanej na rynku marki naszpikowanej chemią, okaże się, że koszt w przeliczeniu na jedną tabletkę jest praktycznie taki sam (niecała złotówka za jedno zmywanie). Korzyści natomiast płynące z użytkowania tabletek do zmywania czy innych preparatów choćby firmy Biozym – nieporównywalnie większe.

Bezpieczne użytkowanie oczyszczalni

Jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami przydomowej oczyszczalni ekologicznej, nie powinniśmy nawet rozpatrywać innego wyboru niż preparaty oparte na rozkładzie enzymatycznym takie jak np. ekologiczne tabletkiBiozym do naszej zmywarki. Dlaczego? Produkty te opierają się nie na chemicznym działaniu myjącym, lecz enzymatycznym, czyli naturalnym rozkładzie organicznych resztek pożywienia. Dlatego w przypadku oczyszczalni ekologicznej odpowiedni naturalny preparat to absolutne must have po to, żeby chronić bakterie będące podstawą jej działania oraz zabezpieczać odpowiednio rury kanalizacyjne i system drenujący.

Ekologiczne tabletkiBiozym

A co jeśli przyłączeni jesteśmy do kanalizacji lub mamy tradycyjne szambo? Jeśli nie przekonuje nas taka oczywistość, jak wspólne dbanie o środowisko naturalne dla naszego własnego ogólnego dobra, może trafi do nas argument, który dotyczy każdego użytkownika zmywarki bezpośrednio i w czasie rzeczywistym? Oczywiste jest, że ekologiczna postać rozpadu materiału biologicznego jest bardziej korzystna dla ludzi niż działanie chemiczne. Nawet jeśli pozostanie na naczyniach niewidoczna i niewielka ilość środka, co się może zdarzyć w przypadku nieprawidłowego załadowania zmywarki albo obniżonego ciśnienia wody, nie szkodzimy sobie zjadając z kolejnym posiłkiem porcji chemii, a jedynie biologicznie czynną substancję, którą zawierają tabletki enzymatyczne Biozym.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://sklepekozet.pl/pl/producer/Biozym/19

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.