Nowoczesna łazienka

Ścianki prysznicowe to praktyczne a przede wszystkim stylowe rozwiązanie do nowoczesnej łazienki, mające ogromny wpływ na jej wygląd i funkcjonalność. Ścianki tego typu zapewniają swobodne korzystanie z prysznica wszystkim grupom użytkowników, ale przede wszystkim upiększają łazienkę czyniąc z niej pomieszczenie w prawdziwie hollywoodzkim stylu. Parawan prysznicowy to stylowe i funkcjonalne rozwiązanie, które sprawdzi się w każdej łazience.

Ścianki prysznicowe – nowoczesność w różnych typach

Ścianki prysznicowe są rozwiązaniem stosowanym w prysznicach typu walk-in czyli takich, które nie posiadają kabin prysznicowych w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Funkcję kabiny przyjmuje w tym układzie jedna ze ścian łazienki (specjalnie zabezpieczona przed wodą) oraz właśnie ścianka prysznicowa. Tył jest otwarty na łazienkę, dając komfort i swobodę ruchów wewnątrz przestrzeni prysznicowej.

Występują najróżniejsze rodzaje ścianek prysznicowych. Spotyka się ścianki z tworzyw sztucznych, metali oraz ze szkła. Te ostatnie zdecydowanie najlepiej wyglądają oraz w przypadku pokrycia ich powłoką easy clean i chromowaniu elementów konstrukcyjnych są najłatwiejsze w czyszczeniu i konserwacji.

Czy można samodzielnie zamontować ściankę prysznicową?

Montaż ścianki prysznicowej we własnym zakresie oczywiście jest możliwy, ale wymaga pewnej wiedzy i narzędzi. Ważne jest, aby upewnić się, że miejsce instalacji jest wystarczająco stabilne i że ścianka jest zainstalowana prawidłowo, aby nie mogła się poruszać ani spaść podczas użytkowania. Należy też pamiętać, iż decydując się na prysznic typu walk-in woda odpływać będzie za pomocą specjalnie wyprofilowanej podłogi i właśnie to profilowanie wraz z odbiorem wody należy także wykonać.

Jeśli nie masz pewności co do własnych umiejętności oraz nie jesteś w stanie samodzielnie przygotować specjalnego profilowania podłogi powinieneś zamówić do montażu profesjonalną ekipę. Wiele firm oferuje dziś proces montażu tego typu przestrzeni prysznicowych szybko i w korzystnym stosunku jakości prac do ceny.

Jak czyścić ścinaki prysznicowe?

Utrzymanie przestrzeni prysznicowej w czystości jest ważne dla dłuższej żywotności tego elementu łazienki, ale też dla ogólnego wyglądu tego pomieszczenia i własnego komfortu kąpieli. Regularnie należy sprawdzać mocowania prysznica oraz elementy montażowe ścianek delikatnie przecierając je szmatką. Warto czyścić też samą baterię prysznicową i ściankę walk-in.

Ścianki prysznicowe należy regularnie czyścić wodą i łagodnymi środkami czyszczącymi. Lepiej unikać silnych detergentów o bardzo żrącej konsystencji, bo ich stosowanie może uszkodzić specjalną powłokę easy clean. Ważne jest też każdorazowe przesuszenie płyt parawanu prysznicowego po użyciu ponieważ ciągła wilgoć sprzyja powstawaniu grzybów i rozwojowi bakterii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.