Nowoczesne oświetlenie sufitowe do salonu

Nowoczesne oświetlenie sufitowe do salonu jest poszukiwane przez osoby, które doskonale zdają sobie sprawę z tego, Jak duży wpływ na ogólną atmosferę w mieszkaniu czy domu ma właśnie światło. Plafon do salonu, nowoczesna lampa w stylu industrialnym, a może lampa inspirowana stylem Art Deco? Na co się zdecydować, by pomieszczenie wyglądało stylowo?

Lampy sufitowe plafony

Plafoniera to lampa wybierana nie tylko do pomieszczeń biurowych, ale również coraz chętniej kupowana przez właścicieli domów i mieszkań, dla których liczy się prosty design bez efekciarstwa. Plafon do salonu można kupić już za naprawdę nieduże kwoty, takie lampy sufitowe plafony świetnie sprawdzą się w pomieszczeniach z podwieszanym sufitem, a zatem na przykład w kamienicach. Również w niewysokich mieszkaniach w blokach, w których bardziej okazałe wiszące lampy po prostu nie wyglądają zbyt dobrze, plafoniera idealnie się w wpasuje. Dzięki temu, że lampa ta montowana jest blisko linii sufitu, nieduży pokój dzienny w mieszkaniu w bloku nie jest nią przytłoczony.

Okazałe lampy do dużych pomieszczeń

Jednym słowem lampy sufitowe plafony sprawdzają się idealnie w niedużych wnętrzach, w których okazałe lampy wyglądałyby trochę karykaturalnie. Tego typu oświetlenie świetnie sprawdzi się natomiast do dużych salonów, w których lampach musi być bardziej widoczna. Można się wtedy zdecydować na wiele tak modnych współcześnie modeli, takich jak na przykład lampy w stylu industrialnym, kojarzące się ze stylem skandynawskim. Poza tym bardzo modne są lampy w stylu art deco, która często mają spore rozmiary, a jednocześnie bardzo prostą formę. Takie połączenie daje naprawdę świetny efekt, tylko po prostu musi być odpowiednio dużo miejsca, by taka lampa zawieszona u sufitu dobrze się prezentowała. Jednym słowem podczas wyboru lampy do salonu należy się kierować również wielkością tego pomieszczenia. Nieduże i dyskretne lampy blisko sufitu, to dobry wybór do małych pokoi, takich jak na przykład pokoje w klasycznych polskich mieszkaniach w bloku. Domy czy mieszkania w kamienicach to natomiast przestrzeń do wypróbowania bardziej okazałych modeli lamp sufitowych. Na szczęście zarówno te bardziej dyskretne, jak również te bardziej okazałe, zawsze mogą zachwycać pięknym designem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.