Poduszki antystresowe – podstawowe informacje

Stres jest czynnikiem stałym w życiu i ma olbrzymi wpływ na zdrowie. Nic więc dziwnego, że coraz częściej szuka się sposobów, by go ograniczyć lub przynajmniej zminimalizować jego wpływ na organizm. W tym drugim przypadku coraz częściej szuka się metod prostych i niekonwencjonalnych, jak poduszki antystresowe.

Dla kogo są poduszki antystresowe?

Poduszki antystresowe przeznaczone są dla wszystkich osób, które prowadzą stresujący tryb życia i nie mogą lub nie chcą go zmienić – czasem przebranżowienie jest niemożliwe lub bardzo trudne, kiedy indziej stresująca praca jest jednocześnie tą lubianą lub wiąże się z poczuciem misji i trudno wyobrazić sobie życie bez niej. Poduszkami antystresowymi można się także wspomóc w przypadku wyższego poziomu stresu w pewnych okresach, np. czasie zwiększanej sprzedaży, rozliczeń z fiskusem.

Oczywiście nawet w przypadku osób o mało stresującej pracy i stylu życia poduszka antystresowa może się przydać w ramach profilaktyki – w życiu czasem nawet drobne sytuacje potrafią zdenerwować, natomiast dzięki poduszkom antystresowym konsekwencje są mniejsze.

Jak działają poduszki antystresowe?

Użytkowanie poduszek antystresowych nie jest w żaden sposób skomplikowane. Działają one dzięki otoczce z włókien węglowych na swojej powierzchni. Otoczka ta ma za zadanie likwidować ładunki elektrostatyczne, powiązane ze stresem. Kolejnym ważnym materiałem jest miękka mikrofibra, wyraźnie podnosząca przyjemność użytkowania poduszek antystresowych.

Zestawienie tych dwóch materiałów sprawia, że sen na poduszkach antystresowych staje się przyjemny, kojący i odstresowujący, a co za tym idzie – znacznie zdrowszy i łatwiej dzięki niemu uniknąć negatywnych konsekwencji stresu dla zdrowia.

Użytkowanie poduszek antystresowych

Użytkowanie poduszek antystresowych jest proste, ponieważ nie wymagają one szczególnych zabiegów. Może je prać w pralce, tak jak standardowe poduszki, wietrzyć na balkonie itp.

W przypadku poduszek antystresowych nie ma także problemu z doborem poszewek, ponieważ występują one w standardowych rozmiarach i można korzystać z już posiadanych. To także kwestia wygody użytkowania – można dobrać rozmiar, który się najbardziej lubi i uważa za wygodny.

Poduszki antystresowe znajdziesz w ofercie Polskiekoldry.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.