Z jakimi kolorami łączyć pościel miętową?

Nie ma wątpliwości, że kolor miętowy od kilku sezonów cieszy się sporym zainteresowaniem. To odcień modny, bardzo estetyczny i z ogromnym potencjałem wykorzystania go w aranżacjach wnętrz. Z tego właśnie powodu miętowa pościel znalazła się w wielu mieszkaniach. Z jakimi kolorami łączyć ją, by uzyskać najciekawszy efekt?

Zestaw z pudrowym różem

Pościel miętowa może wyglądać świetnie w zestawieniu z pudrowym różem. W takim połączeniu może ona być z powodzeniem wykorzystywana w pokojach dziecięcych oraz sypialniach nastolatek. Róż jest dziewczęcy i subtelny. W wersji przygaszonej jest bardzo elegancki i świetnie pasuje do orzeźwiającej mięty. Odcienie te uzupełniają się wzajemnie i dają fantastyczny efekt końcowy. Dobrze jest pamiętać, że mięta również jest delikatnym kolorem, w którym widać spory dodatek bieli. Z tego powodu świetnie pasuje ona właśnie do różu. Warto wiedzieć, że to połączenie kolorów jest kobiecie, ale równocześnie nie jest banalne i nudne. Śmiało można wykorzystywać je w projektach nowoczesnych mieszkań.

Zestaw z błękitem

Pościel miętowa pasuje także do chłopięcych pokojów. Wystarczy tylko połączyć ją z chłodnym kolorem. Doskonały będzie błękit, który jest szlachetny o równocześnie bardzo elegancki. W połączeniu z miętą dają świeży duet, który spodoba się wielu chłopcom. Jak łączyć ze sobą te kolory? To proste! Do miętowej pościeli można dobrać błękitne poduszki albo zasłony. W końcu one też są tekstyliami, które wpływają na prezentację całej aranżacji. Taki zestaw sprawdzi się również w sypialni przeznaczonej dla dorosłych.

Zestaw z bielą

Zawsze można też zdecydować się na uniwersalne połączenie bieli z miętą. Taki zestaw będzie wyglądał świetnie w każdym wnętrzu. Można nawet rozważyć zakup miętowej pościeli z białymi detalami. To nowoczesna propozycja, która będzie dobrze wyglądała nawet w klasycznych wnętrzach i powinna się ona spodobać każdemu niezależnie od jego wieku. Mięta z bielą sprawi, że pokój będzie zdecydowanie bardziej przytulny. W takiej pościeli po prostu chce się spać. Takie zestawienia kolorystyczne sprawdzą się w hotelach, pensjonatach i pokojach gościnnych, bo bardzo łatwo będzie można zweryfikować ich czystość i równocześnie będą one ciekawsze niż zwykła biała pościel.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.