Zalety szaf wnękowych

Szafy w całej Polsce pełne są ubrań, butów i wszystkiego, co można tam wcisnąć. Wolnostojące szafy podwajają problem, ponieważ nie wykorzystują w pełni miejsca ani nie pozwalają na personalizację. Prostym sposobem na zwiększenie przestrzeni do przechowywania są szafy wnękowe. Natychmiast tworzą więcej miejsca – a dokładnie trzy razy więcej – i są dostępne w rozmiarach i wykończeniach pasujących do każdego rodzaju przestrzeni. Oto kilka z wielu zalet szaf wnękowych.

Więcej miejsca

Wolnostojące szafy mają luki nad i po bokach, które wołają o wypełnienie drobiazgami i kurzem. Natomiast szafy wnękowe można dostosować do pełnej wysokości pomieszczenia. Nawet jeśli sypialnia ma kształt, który jest trudny do urządzenia, dopasowana szafa wnękowa może zmienić nawet najbardziej ciasny róg w funkcjonalne miejsce do przechowywania.

Dostępne dla każdego budżetu

Istnieje doskonały wybór firm oferujących szafy wnękowe w różnych punktach cenowych. Obejmują one zarówno masowych sprzedawców detalicznych, jak i specjalistów meblowych. Jeśli budżet na to pozwala, firma produkująca meble na zamówienie zaprojektuje i ręcznie wykona szafy dopasowane do każdej przestrzeni i stylu. Jest to kosztowne, ale korzyścią jest to, że nie trzeba dostosowywać własnych pomysłów do gotowego rozwiązania.

Drzwi są ważne

Wybierając drzwi do szafy wnękowej, należy pomyśleć o wielkości i kształcie sypialni, oraz osobistych preferencjach. Jeśli ma się mało miejsca, najlepiej jest wybrać drzwi przesuwne w szafach wnękowych, aby ich otwieranie nie stanowiło problemu. W małych sypialniach doskonałym rozwiązaniem jest także zastosowanie drzwi przesuwnych lustrzanych, ponieważ tworzą iluzję większego pokoju oraz zapewniają pełnowymiarowe lustro bez zajmowania cennej powierzchni.

Łatwiejsze do czyszczenia

Szafa wnękowa naprawdę ułatwia sprzątanie sypialni. Wolnostojące szafy raczej nie będą idealnie pasować do przestrzeni, więc na pewno pojawią się niechciane szczeliny na górze lub po bokach. Szczeliny znane są z przyciągania wszelkiego rodzaju kurzu i mogą być trudne do dosięgnięcia, co jest problematyczne przy czyszczeniu. Również drzwi przesuwne w szafach wnękowych ułatwiają sprzątanie.

Nieograniczone opcje

Ponieważ szafy wnękowe są zbudowane zgodnie ze specyfikacjami, można je całkowicie dostosować do własnego stylu i dostępnej przestrzeni. Można wybierać spośród szerokiej gamy materiałów i kolorów, nie wspominając o rozwiązaniach do przechowywania, które można dopasować do wnętrza. Może to również sprawić, że uporządkowanie odzieży będzie znacznie mniej bolesnym procesem, ponieważ jest miejsce na wszystko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.