Koszt instalacji gazowej w domu – czy ogrzewanie gazem się opłaca?

Przy budowie nowego domu warto poważnie zastanowić się nad sposobem jego ogrzewania. W Polsce coraz większą popularność zdobywa ogrzewanie gazowe, dlatego też tym bardziej należy wziąć pod uwagę koszt instalacji gazowej w domu.

Jakie są koszty instalacji?

Osoby, które chcą skorzystać z dobrodziejstwa ogrzewania gazowego w pierwszej kolejności powinny rozważyć kupno projektu technicznego instalacji gazowej. Profesjonalny projekt można kupić już od 1000 do 1500 zł. Kolejnym krokiem jest zatrudnienie doświadczonego geodety. Za usługi geodezyjne zapłacimy od 1000 do 2000 zł. Sama szafka gazowa kosztować nas będzie od 300 do 800 zł. Jest to jeden z tych elementów na którym nie warto oszczędzać. Jeżeli chodzi o koszt zakupów niezbędnych materiałów budowlanych, to powinnyśmy zmieścić się w przedziale od 100 do 180 zł/m. Wykonanie przyłącza gazowego do wydatek około 2000 zł, a jego odbiór kosztuje 200 zł. Bardzo dużo kosztuje również kocioł kondensacyjny dwufunkcyjny, którego ceny wahają się w granicy około 4000 zł.

O czym należy pamiętać?

Do powyższych kosztów instalacji gazowej w domu należy doliczyć również koszty zakupu oraz montażu grzejników. W niektórych sytuacjach doliczyć należy również koszty za dodatkowe ogrzewanie podłogowe. Założenie instalacji gazowej wymaga również stosownego pozwolenia na ogrzewanie gazowe. Osoby, które chcą obniżyć Koszt instalacji gazowej w domu mogą skorzystać z dotacji na ogrzewanie gazowe. Ogrzewanie domu gazem zaliczane jest do metod ekologicznych. Jest to też najlepszy wybór dla osób, które cenią sobie wygodę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.