Koszt projektu i budowy gotowego domu prefabrykowanego

Chcesz zbudować dom w możliwie najkrótszym czasie? Szukasz informacji na temat kosztów budowy domu murowanego, budowanego tradycyjnie i gotowego prefabrykowanego? Sprawdź, jak kształtują się ceny projektów i ich realizacji w przypadku domów gotowych.

Co wpływa na cenę budowy domu gotowego?

Jeśli chodzi o domy gotowe prefabrykowane ceny kształtują się od 2 tysięcy złotych za metr w przypadku konstrukcji szkieletowych, do 2,5 tysiąca złotych za metr domów z keramzytobetonowych elementów prefabrykowanych. Bezpośredni wpływ na cenę budowy domu w tej technologii ma standard wykończenia, odległość placu budowy od fabryki oraz ewentualne zmiany w projekcie.

Oczywiście, jeśli są to mało istotne zmiany, nie będziemy musieli dopłacać za ich naniesienie do projektu. Należy wziąć również pod uwagę ostatnie dynamiczne zmiany na rynku nieruchomości. Dobrze jest poświęcić więcej czasu na wybór projektu. Bardzo pomocne są w tym szczegółowe wyszukiwarki projektów i konfiguratory domów, dostępne najczęściej na stronach internetowych biur lub firm architektonicznych. Jeśli chodzi o gotowe domy cennik jest także dostępny w internecie.

Jeśli chodzi o gotowe domy cennik gotowych domów jest uzależniony także od kubatury budynku, jego przeznaczenia, układu funkcjonalnego i oczywiście projektu. Tak czy inaczej, należy zaznaczyć, iż gotowe domy i ich koszty budowy są bardzo często o kilkanaście procent niższe niż w przypadku tradycyjnych murowanych o podobnych wymiarach.

Zalety budowy gotowych domów prefabrykowanych

Największą zaletą jest niewątpliwe atrakcyjna ostateczna cena realizacji inwestycji. Dodatkowym atutem jest także bardzo duża oszczędność czasu od zakupu projektu do wprowadzenia się do gotowego domu. Wszystkie prefabrykowane elementy domu powstają na hali produkcyjnej firmy, w ciągu miesiąca od zamówienia i podpisania umowy. Dzięki temu Domy gotowe prefabrykowane ceny mają bardziej przewidywalne niż w przypadku domów murowanych budowanych przez okres co najmniej dwóch lat.

Montaż elementów na placu budowy trwa tylko od kilku do kilkunastu tygodni. W porównaniu z tradycyjną metodą budowy, która trwa zazwyczaj dwa lata, jest to bardzo duża różnica. Ważną kwestią jest także finansowanie budowy. Jeśli planujemy je przy pomocy kredytu, to wybór technologii domów gotowych będzie sprzyjał takiemu rozwiązaniu. Wiele firm zajmujących się produkcją i montażem domów gotowych współpracuje z domami kredytowymi i bankami, które oferują ich klientom kredyty na preferencyjnych warunkach. Od niedawna można także rozłożyć koszty budowy na raty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.