Szklane ścianki działowe – pomogą znaleźć kąt do pracy

W większości sprzedawanych dziś mieszkań powierzchnia poszczególnych pomieszczeń nie jest imponująca. Jednak jak pokazała pandemia nawet w najmniejszych mieszkaniach powstaje czasem potrzeba wydzielenia miejsca do pracy. Sposobem może być ścianka działowa, nie z cegieł czy płyty kartonowo- gipsowej tylko ze szkła.

Wydzielenie stref użytkowych – dlaczego czasem potrzebne są ścianki działowe?

Jeszcze kilka lat temu, gdy praca zdalna nie była tak popularna, wielu z nas miało różne strefy użytkowe w tym samym pomieszczeniu i nie stanowiło to problemu. Gdy jednak pandemia sprawiła, że wszyscy domownicy w jednym momencie chcieli korzystać z różnych stref zaczął się problem. Okazało się, że są strefy, które warto wydzielić w bardziej zdecydowany sposób.

Dotyczy to zwłaszcza strefy przeznaczonej na naukę czy na pracę. Tak jak dzieci często mają swój pokój, w którym się uczą, to dorośli miejsce do pracy często mają wydzielona gdzieś w sypialni czy salonie. Oddzielenie takiej strefy ścianką działową pozwala lepiej pracować i odciąć się od reszty domowników.

Modne i wygodne rozwiązanie

Już moda na wnętrza w stylu loftu sprawiła, że szklane ścianki działowe tak często spotykane w biurach pojawiły się również w budynkach mieszkalnych. Często stanowiły one jednak bardziej ozdobę niż rozwiązanie podnoszące komfort życia na danej przestrzeni. Pandemia sprawiła jednak, że takie rozwiązanie nabrało nowego wymiaru.

Szklana ścianka działowa pozwala fizycznie oddzielić jakąś strefę większego pomieszczenia. W odróżnieniu z innymi ściankami działowymi ma jednak istotną zaletę, nie zabiera dostępu do naturalnego światła. Oznacza to, że dzięki niej można stworzyć dodatkowy kącik, czy wręcz pomieszczenie, także tam gdzie nie ma okien. Zastosowanie kolorowego lub mlecznego szkła daje jeszcze szersze możliwości aranżacji.

Wady i zalety szklanych ścianek działowych

Szklana ścianka działowa ma sporo zalet: wyglądaj stylowo i można ją zamontować bez konieczności wykonywania większego remontu. Do tego optycznie powiększa pomieszczenie i nie zabiera dostępu do światła słonecznego.

Taka ścianka ma też pewne wady, nie zawsze pasuje do aranżacji danego wnętrza i nie jest łatwa do utrzymania w czystości. Trzeba też pamiętać, że ścianka ze szkła nie będzie idealnie tłumiła dźwięków, w tym zakresie na rynku dostępne są lepsze rozwiązania.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Esglas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.