Czym wyróżniają się wysokiej jakości chwytaki do rur?

Oryginalne chwytaki do rur odgrywają bardzo ważną rolę, dlatego też tym bardziej warto poświęcić nieco swojego cennego czasu, aby wybrać wysokiej jakości sprzęt. Producenci chcą zaspokoić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów, dlatego też systematycznie unowocześniają swoje chwytaki.

Niezawodne chwytaki do zadań specjalnych

Największym zainteresowaniem przy transportowaniu rur cieszą się oczywiście chwytaki z mechanizmem nożycowo-chwytnym. Urządzenia tego typu doskonale sprawdzą się przy pracach budowlanych, melioracyjnych i kanalizacyjnych. Jeżeli chodzi o siłę zacisku szczęk to jest ona wprost proporcjonalna do podnoszonego ciężaru.

Dobre chwytaki do rur są bardzo łatwe i wygodne w obsłudze, dzięki czemu można bezpiecznie transportować rury. Chwytaki nożycowe przystosowane są konstrukcyjnie do zawieszenia bezpośrednio na haku dźwignicy, dzięki czemu znacząco zwiększa się ich funkcjonalność.

Godne polecenia są przede wszystkim chwytaki wyposażone w specjalne zaczepy dla pozycji otwartej. W dużej mierze to właśnie dzięki temu rozwiązaniu istnieje możliwość założenie uchwytu oraz jego automatyczne odczepienie od transportowanych elementów. Na rynku znaleźć można również firmy, które wykonują nietypowe chwytaki na indywidualne zamówienie klientów.

Na co zwrócić uwagę?

Wybierając chwytaki do rur zawsze należy kierować się bezpieczeństwem ładunku i pracowników. Najbezpieczniejszym wyborem są oczywiście oryginalne chwytaki od renomowanych producentów, które posiadają odpowiednie atesty. Dwu letnia gwarancja na chwytaki jest najlepszym potwierdzeniem wysokiej jakości wykonania.

Chwytaki do rur muszą spełniać normy PN-EN-13155 i wymagania Dyrektywy Maszynowej 2006/42/WE. Jak łatwo się domyślić uwagę należy zwrócić również na maksymalny udźwig. Rury stalowe mogą naprawdę dużo ważyć, dlatego też należy dopasować do nich odpowiednie chwytaki, które przeznaczone są do pracy w ciężkich warunkach.

Osoby, które nie wiedzą jakie chwytaki do rur wybrać mogą zawsze skorzystać z fachowego doradztwa sprzedawcy. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, aby pamiętać o systematycznym serwisowaniu. Niestety nawet najlepsze chwytaki odmówią posłuszeństwa, gdy nie zadba się o odpowiednią konserwację.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Cecho.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.