Drzwi przesuwne – gdzie je wykorzystać?

Drzwi przesuwne nadal są niedoceniane. Wiele osób nawet w małych mieszkaniach zakłada tradycyjne drzwi. A szkoda! Drzwi przesuwne mają wiele zalet. Kiedy warto je wykorzystać?

Gdzie sprawdzą się drzwi przesuwne?

Drzwi przesuwne sprawdzą się wszędzie tam, gdzie jest mało miejsca. Niewielkie pokoje, szafy, garderoby czy schowki, w których jest wiele półek to idealne miejsca, w których można wykorzystać drzwi przesuwne.

Szklane drzwi przesuwne to idealne rozwiązanie do salonu, w którym trzeba wydzielić kącik do pracy. Szklane ścianki sprawią, że w pomieszczeniu będzie cicho i jasno, a jednocześnie pokój nie zmniejszy się optycznie. Nadal będzie wydawał się duży i przestronny.

Zaletą szklanych drzwi przesuwnych jest to, że w każdym z pomieszczeń będzie odpowiednia ilość światła. Dzięki temu pomieszczenia nie będą ponure. Mieszkanie stanie się funkcjonalne i nie straci swojego uroku.

Jak wybrać idealne drzwi przesuwne?

Drzwi przesuwne to parawan, który szybko pozwala na oddzielenie dwóch pomieszczeń. Nie można również zapomnieć o ich funkcji dekoracyjnej.

Do mieszkania w stylu skandynawskim idealne będą drzwi wykonane z białego drewna. Świetnie będą komponowały się z otoczeniem. Warto również zwrócić uwagę na drzwi przesuwne z jasnego drewna, które jest eleganckie i ponadczasowe. Świetnie wpisze się w stylistykę mieszkań skandynawskich, klasycznych, jak i nowoczesnych.

Szklane drzwi przesuwne będą idealne do mieszkań nowoczesnych. Wybierając drzwi do sypialni warto zwrócić uwagę na mleczne szkło, które jest eleganckie i zapewni intymność. Do mieszkania w stylu loft warto wybrać szklane drzwi przesuwne w metalowych ramach. Oczywiście rama musi być czarna. Taki design będzie idealnie komponował się z surowością stylu loft.

Bardzo ciekawym pomysłem są drzwi przesuwne wykonane z drewna, na którym widać naturalne przebarwienia, rysy czy rozpękania i szczeliny. Takie drzwi będą idealne do mieszkania w stylu rustykalnym. Będzie to prawdziwa ozdoba wnętrza.

Wybierając drzwi wewnętrzne należy zadbać, by były funkcjonalne i jednocześnie stanowiły ozdobę mieszkania. Drzwi przesuwne świetnie sprawdzają się wszędzie tam, gdzie każdy centymetr przestrzeni jest na wagę złota. Warto o tym pamiętać i wykorzystać to rozwiązanie, które jest również bardzo estetyczne.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Esglas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.