Jak działają bakterie do szamba?

Szambo, czy przydomowa oczyszczalnia ścieków potrzebuje wsparcia ekologicznych środków do oczyszczania by mogła lepiej funkcjonować. Jak działają bakterie do oczyszczalni? Co warto o nich wiedzieć?

Największym problemem jest zapach

Zapach nie jest jedynym problemem, ale jest przez nas najszybciej zauważany. Nieprzyjemna woń, rozchodząca się po podwórku potrafi uprzykrzyć popołudnie spędzone przed domem. Jak z tym walczyć?

Zapach, który wydobywa się z szamba nie jest efektem przepełnienia. Jest to zjełczały tłuszcz, którego kożuch unosi się na powierzchni. Bakterie do szamba mają za zadnie rozpuścić taki kożuch dzięki czemu zniwelują nieprzyjemny zapach.

Równowaga flory bakteryjnej

Bakterie w szambie powstają przez cały czas. Preparat do szamba, który będziemy regularnie używać, pomoże zapanować nad równowagą flory bakteryjnej. Jednocześnie przyspieszymy biodegradację zgromadzonych zanieczyszczeń.

Zmniejszenie powierzchni zbiornika

Jest to problem, który przeważnie zostaje zauważony po dłuższym czasie. Po upływie kilku lat zauważamy, że coraz częściej musimy opróżniać szambo. Z czego to wynika?

Nagromadzone nieczystości odkładają się na dnie zbiornika. Z czasem jest ich coraz więcej i ich usunięcie przestaje być możliwe. Przez to rozmiary naszego zbiornika ulegają znacznemu zmniejszeniu. Bakterie do oczyszczalni, stosowane regularnie, mają pomóc w rozpuszczeniu, a w konsekwencji usunięciu zalegających nieczystości.

Dzięki temu mamy szansę powrotu do pierwotnego rozmiaru szamba, a co za tym idzie do rzadszego opróżniania go . Preparat do szamba ma za zadanie między innymi, uczynić szambo bardziej wydajnym. Częste opróżnianie szamba na pewno nie jest ekonomiczne. I na pewno jest kłopotliwe.

Używanie preparatów do szamba nie tylko pomaga nam w bardziej ekonomiczny sposób korzystać z szamba. Równocześnie troszczymy się o środowisko naturalne. Ekologiczne środki do oczyszczalni mają korzystny wpływ na florę bakteryjną, przyspieszają rozkład chorobotwórczych drobnoustrojów. Stosowanie ekologicznych bakterii do oczyszczalni jest przyjazne dla ludzi, zwierząt oraz środowiska. Dzięki odpowiednim środkom dbamy również o zbiornik, który nie ulega degradacji.

Wybierając bakterie do szamba warto zdecydować się na te, które są ekologiczne, będziemy wtedy mieli pewność, że nie mają one żadnych negatywnych skutków działania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.