Tani i ekologiczny transport przy użyciu skrzyniopalet

Koszty transportu produktów z magazynu do sklepów lub punktów wysyłkowych stanowią zmorę większości małych przedsiębiorców. Ponadto biznesy takie, jak sklepy ekologiczne, zwracają przy tym uwagę na dodatkowy, często pomijany koszt, który ponosi przy tym środowisko. Jak rozwiązać problemy tego rodzaju? Najlepszą metodą będzie wybór takiego sposobu pakowania towarów, który jak najlepiej wykorzysta miejsce w posiadanym samochodzie dostawczym, ograniczając ilość koniecznych kursów.

Skrzyniopalety w wybranych kształtach i rozmiarach

Wbrew pozorom, optymalizacja logistyki w zakresie transportu towarów jest w stanie zaoszczędzić zaskakująco dużo miejsca. Co za tym idzie, ta sama liczba produktów, które wcześniej wymagały 2 albo trzech kursów do magazynu, będzie mogła zostać przewieziona za jednym razem. To nie tylko świetne posunięcie, jeżeli chodzi o ekologię – to także duża oszczędność finansowa na kosztach paliwa. Oczywiście, musimy przy tym przewidzieć w budżecie odpowiednią sumę na zakup skrzyniopalet, które idealnie wpasują się w przestrzeń dostawczą posiadanego pojazdu.

Jeżeli jednak interesują nas przede wszystkim skrzyniopalety plastikowe ceny tego rodzaju wyrobów nie powinny przekraczać naszych możliwości. Obecne na rynku od dawna firmy, które zajmują się ich wyrobem, dokładają starań, by za kwotą zakupu stała konkretna jakość, potwierdzona wszelkimi potrzebnymi certyfikatami. Gdy już wybierzemy odpowiednie skrzyniopalety producent najczęściej skorzysta z okazji, by zaoferować nam obniżki cen, proporcjonalne do zamawianej partii towaru. Rzetelni, godni zaufania producenci wiedzą doskonale, jak istotne jest zdobycie zaufania klienta biznesowego, z którym będzie można wejść w obiecującą, długoterminową współpracę.

Dlaczego ekologia transportu ma znaczenie?

Jeżeli zdecydujemy się na kupno większego pojazdu lub wynajem dodatkowej ciężarówki od firmy transportowej, negatywny ślad ekologiczny takiego posunięcia oczywiście wzrośnie. W przypadku firm zlokalizowanych w dużych miastach jest to nie bez znaczenia – jakość powietrza na terenach zurbanizowanych pogarsza się z miesiąca na miesiąc, co stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia mieszkańców. Z praktycznego punktu widzenia, większa liczba samochodów transportowych oznacza także konieczność zatrudnienia kolejnego kierowcy lub uciążliwe godziny, które samodzielnie spędzimy w miejskich korkach.

Dlatego właśnie tak istotne jest, by używane przez nas pojemniki do transportu towarów nie były jednakowe. Jeśli wybierzemy funkcjonalne skrzynie plastikowe duże i małe pojemniki pozwolą nam wykorzystać całkowicie przestrzeń nawet w niewielkim samochodzie dostawczym. Wybierając proekologiczne rozwiązanie w postaci reorganizacji dostępnej nam przestrzeni, nie tylko unikniemy wyżej wymienionych problemów – możemy też wykorzystać ten fakt w celach marketingowych, co z pewnością trafi do świadomych ekologicznie klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.